Proč by náhradní kojenecké mléko nemělo obsahovat palmový olej a rybí tuk?
19. 06. 2018

Proč by náhradní kojenecké mléko nemělo obsahovat palmový olej a rybí tuk?

Televizní stanice BBC 30. května odvysílala pořad "Doktor, který se vzdal léků". V něm se Dr. Chris van Tulleken věnoval otázce, proč lékaři a zdravotnické organizace, jako je NHS, doporučují kojenecké mléko, na které u kojenců vnikají alergie, a také tomu, co stojí za 500% nárůstem prodejů tohoto mléka. Spotřebitelé za ně dnes utratí více než  64 milionů liber ročně.

V této souvislosti je nutné si uvědomit, kdo stojí za jeho propagací. Jsou to velké nadnárodní firmy, pro  které výroba mléka představuje především zisk. Dr. Chris k tomu uvádí: „Velké podniky nutí rodinám jejich výrobky. Proto, když vzdělávají lékaře, je to především v jejich zájmu, nikoliv v zájmu těch, kteří jejich výrobky konzumují. Rozpor pak nastává i ve vzdělávání zdravotníků v oblasti alergií, protože je sponzorují právě tito výrobci."

Ve společnosti Kendamil věříme, že vysoké procento palmového oleje a rybího tuku v kojenecké stravě těchto „velkých podniků" má negativní vliv na zdraví dětí, přičemž jedním z nejzávažnějších účinků používání palmového oleje je zácpa. Dále je prokázáno, že se tyto oleje slučují s vápníkem a vytvářejí tvrdé, nerozpustné soli mastných kyselin, které jsou příčinou břišních bolestí, zácpy, ekzémů a narušeného spánku vás i vašeho dítěte. Tyto příznaky pak mohou být zaměněny s příznaky alergie na mléko. Ve skutečnosti je však způsobují složky obsažené v těchto standardních mlécích.

Rodiče dětí, které přešly na Kendamil, nám potvrzují vymizení problémů, které byly mylně spojovány s alergiemi. Ve skutečnosti bylo totiž dítě zdravé a pouze reagovalo na umělé mléko naplněné palmovým a rybím olejem.

Zdroj:
  •  https://www.bbc.co.uk/programmes/b0b4nxwt/episodes/guide
Prohlášení cookies
Top