Dotazy

Dotazy, na které se často ptáte

Nenajdete-li mezi následujícími odpověďmi to svoji, neváhejte nám ji zaslat pomoci fomuláře na této stránce.

Co je to DHA?

DHA (neboli Kyselina dokosahexaenová) patří mezi ω-3 polynenasycené mastné kyseliny. Pro kojence v období růstu jsou velmi důležité, ale organismus si je nedokáže sám vytvořit a tak musí být přijímány potravou. Polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem jsou nezbytné pro úplný a rychlý přenos nervových signálů od jednoho neuronu k druhému. DHA je často nazývána jako základní stavební prvek mozku a je také ve větším množství obsažena v sítnici oka, ovlivňuje tak jejich funkci a vývoj.

Proč se nová řada Kendamilu nazývá DHA+

Nová receptura Kendamilu obsahuje zvýšené množství látek označovaných jako DHA-LCP a AA-LCP, jelikož nařízení Evropské unie (EU 2016/127) stanovilo, že od února 2020 musí veškerá počáteční a pokračovací kojenecká mléčná výživa obsahovat 20–50 mg DHA-LCP/100 kcal. Kyselina arachidonová (AA-LCP) zůstala složkou volitelnou, nicméně jejich poměr je doporučován 1:1 nebo 1:2. Kojenecká mléka Kendamil tato doporučení plně splňují.

Jaký je rozdíl mezi běžným umělým mlékem a mlékem Kendamil?

Většina UM, dostupných na našem trhu, obsahuje odstředěné mléko a rostlinné tuky. Důvodů je mnoho a jeden z nich je i snaha ušetřit. Mléko Kendamil je vyrobeno z plnotučného kravského mléka a neobsahuje palmový olej, rybí tuk, sóju ani GMO.

Proč je pro moje děťátko dobré plnotučné mléko?

Pátrali jsme, proč všechny kojenecké receptury používající odtučněné mléko obsahují 25-30% rostlinných tuků, když jsou tyto tuky primárně užívány na vaření a výrobu mýdel. Mateřské mléko obsahuje více než 51% nasycených živočišných tuků. Před 20 lety obsahovaly i kojenecké receptury plnotučné mléko. Ptali jsme se: „Proč se to změnilo?“ a dostali jsme odpověď: „Abychom ušetřili.“ Naše poznatky nás vedly k návratu k plnotučnému mléku s méně oleji.

Nebude moje miminko po pití plnotučného mléka Kendamil příliš přibírat na váze?

Nebude, právě naopak. Vaše děťátko v mléce Kendamil dostane všechny potřebné živiny, jelikož je vyrobeno tak, aby se co nejvíce přibližovalo mateřskému mléku. Plnotučné mléko obsahuje 26% tuku a 74% bílkovin. Současné studie prokazují, že nadměrný příjem bílkovin v kojeneckém období zvyšuje zátěž ledvin a může vést k riziku nadváhy a k obezitě v pozdějším životě.

Jaký je rozdíl mezi klasickým Kendamilem a BIO/Organic řadou?

Obě řady–jak klasická, tak BIO řada-jsou vyrobené z plnotučného kravského mléka. BIO neboli Organic mléko pochází z lokálních BIO farem, které jsou menší a mají certifikát bio. Tyto bio farmy jsou šetrnější k přírodě a používají výhradně organická hnojiva. Krávy se zde pohybují až 200 dní v roce na volných pastvinách. Bio řada je vhodná i pro děti s alergií, ekzémy a se sklony k senné rýmě.

Je Kendamil vhodný i pro alergiky?

Ano, Kendamil neobsahuje palmový olej, rybí tuk, GMO ani sóju. Živočišný tuk je mnohem lépe stravitelný než rostlinné tuky, a tak je Kendamil vhodný i pro děti s citlivějším trávicím ústrojím. Není vhodný pouze pro děti trpící alergií na bílkovinu kravského mléka nebo s intolerancí na laktózu.

Proč mléko Kendamil NEOBSAHUJE palmový olej

Přehled důkazů z devíti studií také ukázal, že užití palmového oleinu (tekutá složka palmového oleje) v kojeneckých recepturách může mít nezamýšlené následky včetně sníženého střevního vstřebávání tuků a vápníku. Používání palmového oleje by nemuselo být etické, zejména proto, že může podporovat masivní kácení původních lesů v oblastech, kde se palma olejná pěstuje.

Proč mléko Kendamil NEOBSAHUJE rybí tuk

Ryby v dnešní době patří mezi běžné alergeny, proto jsme se rozhodli pro alternativu. Omega-3 z DHA (kyselina dokosahexaenová) získáváme z přírodních čistých mořských řas. Zatímco většina lidí se domnívá, že ryby produkují své vlastní omega-3 kyseliny, je to právě řasa v jejich potravě, která z nich činí bohatý zdroj těchto kyselin. Použití přírodních čistých mořských řas zajišťuje čistší kvalitu omega 3 (kyselin). Dalším příjemným benefitem mléka Kendamil je také jeho jedinečná vůně, jelikož naše testy ukazují, že mořské řasy ve srovnání se směsí rybích tuků méně zapáchají a méně se kazí. Tato alternativa rybího oleje je získávána z obnovitelných a udržitelných zdrojů, přechod na něj tak pomáhá zachránit drahocenné světové zásoby mořských plodů.

Proč mléka Kendamil neobsahují probiotika?

Probiotika výrobce do mléka nedává záměrně. Tyto živé bakterie vydrží v nezměněné kvalitě v sušené podobě pouze rok, zatímco expirace mléka je dvouletá. U produktů, které mají takto dlouhou trvanlivost by se mohlo stát, že již probiotika nebudou naplno účinkovat. Výrobce mléka Kendamil nepovažuje za fér nechat platit maminky za něco, co u výrobku s takto dlouhou trvanlivostí nemůže 100% zaručit. Doporučujeme proto do mléka přidávat kapičky probiotik. Zakoupit je lze zcela běžně v každé lékárně.

Formulář na Vaše dotazy

Děkujeme, že se ptáte.

    Zásady ochrany soukromí
    Top