Dotazy

Dotazy, na které se často ptáte

Nenajdete-li mezi následujícími odpověďmi to svoji, neváhejte nám ji zaslat pomoci fomuláře na této stránce.

Co je to DHA?

DHA (neboli Kyselina dokosahexaenová) patří mezi ω-3 polynenasycené mastné kyseliny. Pro kojence v období růstu jsou velmi důležité, ale organismus si je nedokáže sám vytvořit a tak musí být přijímány potravou. Polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem jsou nezbytné pro úplný a rychlý přenos nervových signálů od jednoho neuronu k druhému. DHA je často nazývána jako základní stavební prvek mozku a je také ve větším množství obsažena v sítnici oka, ovlivňuje tak jejich funkci a vývoj.

Proč se nová řada Kendamilu nazývá DHA+

Nová receptura Kendamilu obsahuje zvýšené množství látek označovaných jako DHA-LCP a AA-LCP, jelikož nařízení Evropské unie (EU 2016/127) stanovilo, že od února 2020 musí veškerá počáteční a pokračovací kojenecká mléčná výživa obsahovat 20–50 mg DHA-LCP/100 kcal. Kyselina arachidonová (AA-LCP) zůstala složkou volitelnou, nicméně jejich poměr je doporučován 1:1 nebo 1:2. Kojenecká mléka Kendamil tato doporučení plně splňují.

Jaký je rozdíl mezi běžným umělým mlékem a mlékem Kendamil?

Většina UM, dostupných na našem trhu, obsahuje odstředěné mléko a rostlinné tuky. Důvodů je mnoho a jeden z nich je i snaha ušetřit. Mléko Kendamil je vyrobeno z plnotučného kravského mléka a neobsahuje palmový olej, rybí tuk, sóju ani GMO.

Proč je pro moje děťátko dobré plnotučné mléko?

Pátrali jsme, proč všechny kojenecké receptury používající odtučněné mléko obsahují 25-30% rostlinných tuků, když jsou tyto tuky primárně užívány na vaření a výrobu mýdel. Mateřské mléko obsahuje více než 51% nasycených živočišných tuků. Před 20 lety obsahovaly i kojenecké receptury plnotučné mléko. Ptali jsme se: „Proč se to změnilo?“ a dostali jsme odpověď: „Abychom ušetřili.“ Naše poznatky nás vedly k návratu k plnotučnému mléku s méně oleji.

Nebude moje miminko po pití plnotučného mléka Kendamil příliš přibírat na váze?

Nebude, právě naopak. Vaše děťátko v mléce Kendamil dostane všechny potřebné živiny, jelikož je vyrobeno tak, aby se co nejvíce přibližovalo mateřskému mléku. Plnotučné mléko obsahuje 26% tuku a 74% bílkovin. Současné studie prokazují, že nadměrný příjem bílkovin v kojeneckém období zvyšuje zátěž ledvin a může vést k riziku nadváhy a k obezitě v pozdějším životě.

Jaký je rozdíl mezi klasickým Kendamilem a BIO/Organic řadou?

Obě řady–jak klasická, tak BIO řada-jsou vyrobené z plnotučného kravského mléka. BIO neboli Organic mléko pochází z lokálních BIO farem, které jsou menší a mají certifikát bio. Tyto bio farmy jsou šetrnější k přírodě a používají výhradně organická hnojiva. Krávy se zde pohybují až 200 dní v roce na volných pastvinách. Bio řada je vhodná i pro děti s alergií, ekzémy a se sklony k senné rýmě.

Je Kendamil vhodný i pro alergiky?

Ano, Kendamil neobsahuje palmový olej, rybí tuk, GMO ani sóju. Živočišný tuk je mnohem lépe stravitelný než rostlinné tuky, a tak je Kendamil vhodný i pro děti s citlivějším trávicím ústrojím. Není vhodný pouze pro děti trpící alergií na bílkovinu kravského mléka nebo s intolerancí na laktózu.

Proč mléko Kendamil NEOBSAHUJE palmový olej

Přehled důkazů z devíti studií také ukázal, že užití palmového oleinu (tekutá složka palmového oleje) v kojeneckých recepturách může mít nezamýšlené následky včetně sníženého střevního vstřebávání tuků a vápníku. Používání palmového oleje by nemuselo být etické, zejména proto, že může podporovat masivní kácení původních lesů v oblastech, kde se palma olejná pěstuje.

Proč mléko Kendamil NEOBSAHUJE rybí tuk

Ryby v dnešní době patří mezi běžné alergeny, proto jsme se rozhodli pro alternativu. Omega-3 z DHA (kyselina dokosahexaenová) získáváme z přírodních čistých mořských řas. Zatímco většina lidí se domnívá, že ryby produkují své vlastní omega-3 kyseliny, je to právě řasa v jejich potravě, která z nich činí bohatý zdroj těchto kyselin. Použití přírodních čistých mořských řas zajišťuje čistší kvalitu omega 3 (kyselin). Dalším příjemným benefitem mléka Kendamil je také jeho jedinečná vůně, jelikož naše testy ukazují, že mořské řasy ve srovnání se směsí rybích tuků méně zapáchají a méně se kazí. Tato alternativa rybího oleje je získávána z obnovitelných a udržitelných zdrojů, přechod na něj tak pomáhá zachránit drahocenné světové zásoby mořských plodů.

Proč mléka Kendamil neobsahují probiotika?

Probiotika výrobce do mléka nedává záměrně. Tyto živé bakterie vydrží v nezměněné kvalitě v sušené podobě pouze rok, zatímco expirace mléka je dvouletá. U produktů, které mají takto dlouhou trvanlivost by se mohlo stát, že již probiotika nebudou naplno účinkovat. Výrobce mléka Kendamil nepovažuje za fér nechat platit maminky za něco, co u výrobku s takto dlouhou trvanlivostí nemůže 100% zaručit. Doporučujeme proto do mléka přidávat kapičky probiotik. Zakoupit je lze zcela běžně v každé lékárně.

Proč Kendamil změnil velikost na 800g balení?

Kendamil, stejně jako ostatní výrobci kojeneckých mlék, reagují na spotřebitelský trend menšího balení. Kendamil nyní sjednotil gramáž s ostatními výrobci, aby měly maminky lepší možnost také cenového srovnání a mohly se v souvislosti s nabízenou kvalitou lépe rozhodnout.

Změnila se cena prémiových mlék Kendamil?

Cena mléka a dalších vstupních surovin na světových trzích již několik let roste. To se zákonitě musí odrazit také na ceně konečného produktu. Výrobce relativně dlouho toto zvyšování pokrýval na úkor své marže, nicméně aby mohl i nadále zachovat vysoký standard kvality prémiového produktu, byl i on nucen cenu tomuto trendu přizpůsobit. V této souvislosti je třeba si uvědomit, že cena nepokrývá pouze výrobní náklady, ale podstatná část zisku jde také do výzkumu a vývoje. Jedině tak je možné zabezpečit vysokou kvalitu produktů značky Kendamil a uspokojovat nové spotřebitelské požadavky.

Měla změna balení vliv na kvalitu prémiových mlék Kendamil?

Ne. Nové balení si zachovalo vysokou kvalitu prémiového mléka, na jakou byli spotřebitelé zvyklí u předešlého výrobku. Z tohoto hlediska se nic nemění a bříška dětí budou stejně spokojená jako doposud.

Jaký je rozdíl ve složení Kendamilu 900 g a Kendamilu 800 g?

Složení obou výrobků je totožné. Děti proto žádnou změnu nezaznamenají.

Formulář na Vaše dotazy

Děkujeme, že se ptáte.

    Zásady ochrany soukromí
    Top