Ocenění pro kozí mléko Kendamil
Kozí mléko Kendamil získalo v Bruselu prestižní ocenění za kvalitu
12. 04. 2021

Kozí mléko Kendamil získalo v Bruselu prestižní ocenění za kvalitu

Tým 80 nezávislých mezinárodních porotců ocenil Kendamil Kozí mléko prestižní zlatou cenou Monde Selection Grand Gold Prize 2021. Tým 80 nezávislých mezinárodních porotců ocenil v Bruselu Kendamil Kozí mléko prestižní zlatou cenou Monde Selection Grand Gold Prize 2021. Mezi kritéria, která odborná porota hodnotí, patří nejen senzorické vlastnosti, ale také kvalita, složení a splnění mezinárodních standardů či legislativních požadavků.

Kendamil Kozí si přízeň poroty kromě jiného získal i díky jeho benefitům. Mezi ty patří dobře stravitelný tuk kozího mléka, větší množství rychle vstřebatelných triglyceridů se středním řetězcem coby rychlý zdroj energie, přirozeně vyšší obsah některých vitamínů a především to, že jeho základ tvoří kozí A2 mléko bez problematického A1 β-kaseinu, který obsahuje kravské mléko a který je spojovaný s alergiemi.

A významnou roli samozřejmě sehrál také výrobní postup kontrolovaný organizací Red Tractor. Ocenění Monde Selection můžou pod záštitou společnosti International Institute for Quality Selections v belgickém Bruselu získat od roku 1961 nápoje, potraviny nebo kosmetické výrobky, které splní náročné testy. Jedině tak získají cenu kvality, která je ve světě potravin přirovnávána k ocenění hotelů michelinskými hvězdičkami a která spotřebitelům usnadňuje orientaci na trhu a zjednodušuje vyhledávání kvalitních výrobků. Produkty mají šanci získat bronzovou, stříbrnou nebo zlatou cenu, ovšem pouze ty nejkvalitnější dosáhnou na ocenění Grand Gold tedy Velké zlato. A právě to letos získalo Kendamil Kozí mléko!

Prohlášení cookies
Top