Zakladatel Kendamilu vyzval britský parlament k zákazu palmového oleje v kojeneckém mléce
15. 02. 2019

Zakladatel Kendamilu vyzval britský parlament k zákazu palmového oleje v kojeneckém mléce

S tím, jak se ze zdravého stravování stává stále větší byznys, na kvalitu některých specifických odvětví se klade menší důraz a jejich důležitost se přehlíží. Tím je například právě kojenecká strava, která v Británii ani jinde ve světě není chráněna dostatečně přísným zákonem.

Jedním z největších aktivistů bojujících za změnu je Ross McMahon, CEO anglické společnosti Kendal Nutricare, která vyrábí produkty Kendamil či Kendalife. Ross již nějakou dobu snaží různými způsoby bojovat proti přidávání určitých látek do kojenecké výživy vzhledem k tomu, že jsou pro děti nevhodné, někdy až velmi nebezpečné. S tímto záměrem letos v říjnu podal stížnost, ve které vyzval členy britského parlamentu o vytvoření zákonu na zákaz přidávání palmového oleje do odstředěného mléka, větší důraz na sledování ingrediencí přidávaných do mlék i místo výroby.

„Strava dítěte v prvních měsících života je nesmírně důležitá. Proč na to tedy nejsou ty nepřísnější zákony? Jak mohou rodiče dělat správná rozhodnutí, když do nitra problému dostatečně nevidí a nikdo o tomto problému nehovoří?,“ říká McMahon.

Kromě toho žádá také o zákaz vydávání lahví s předem připraveným mlékem nemocnicemi či vynucení vylepšení britských nařízení o idealizovaných textech a obrázcích na etiketách balení kojenecké stravy. „Webové stránky McDonaldu říkají víc o ingrediencích přidávaných do svých hamburgerů než etikety na baleních spousty výrobců kojeneckého mléka. To přeci není správné. Rodiče navíc musí vědět, že levné rostlinné nebo palmové oleje ve směsi s odstředěným mlékem nejsou zdravou alternativou k mléku savců, které je pro děti naprosto přirozené,“ dodává.

Kendamil je jediným britským výrobcem kojenecké výživy, který používá k výrobě plnotučné mléko. To pochází od krav pasoucích se na anglických farmách v oblasti Lake District. Pyšní se právě tím, že do mléka nepřidává žádný palmový olej, u kterého se dokázalo, že snižuje například hustotu minerálů v kostech.

 

Zdroj: https://www.nutraingredients.com/Article/2018/10/26/McDonald-s-burgers-are-more-transparent-than-infant-formulas-says-infant-formula-CEO

Prohlášení cookies
Top