Kdo stojí za příběhem Kendamilu v Česku?
20. 11. 2018

Kdo stojí za příběhem Kendamilu v Česku?

Dnešním dnem s vámi slavíme naše první narozeniny a tímto článkem bychom Vám chtěli moc a moc poděkovat, za to, že jste tu s námi, protože bez Vás bychom to nikdy nedokázali. Jako poděkování pro Vás máme náš příběh. Původně jsme si ho sice chtěli nechat sami pro sebe, protože je to pro nás přece jen osobní záležitost, ale protože si velice vážíme Vaší důvěry, s důvěrou se o něj s Vámi podělíme.

 

Kdo jsme

Michal a Kristýna, jejichž společný příběh se začal odvíjet na 1. máje 2015, kdy nám naši společní přátelé domluvili první schůzku na letišti. Oba jsme vášniví cestovatelé a já v té době pracovala jako letuška. O tři roky později, ve stejný den jako jsme se potkali, jsme se vzali, ale to bych přebíhala, pojďme k příběhu Kendamilu.

Oba jsme velcí podnikavci a od roku 2016 jsme začali uvažovat o společném projektu. Vždy jsme si říkali, že bychom chtěli dělat něco, co dává smysl, něco, čím budeme moci pomáhat ostatním, a tak dlouho jsme hledali, až jsme narazili ve Velké Británii na značku Kendamil.  Protože se nám velice líbil příběh zakladatele Rosse McMahona a produkty splňovaly naše nároky na vysokou kvalitu i etický přístup, okamžitě nám oběma padly od oka. Od začátku jsme byli rozhodnuti, že nepůjdeme do ničeho, s čím bychom se my sami nedokázali ztotožnit, za co bychom se nedokázali postavit, do něčeho, čemu bychom sami nevěřili! Především jsem ale hlavně já hledala kvalitní produkt, který bych sama s čistým svědomím mohla dát jednou svým dětem.

 

Každého balení se dotýkaly naše ruce

Začátky nebyly jednoduché, oba jsme měli svá zaměstnání a po nocích chystali překlady, webové stránky a plánovali vše potřebné. S odvahou a velkým odhodláním jsme v listopadu 2017 objednali první zboží a začali s distribucí. Vše jsme od začátku financovali sami z vlastních úspor, takže si dovedete představit, že nebylo na rozhazování. Začínali jsme skromně. Všechny produkty jsme například ručně sami celou noc etiketovali až do brzkých ranních hodin. Proto když říkáme, že nám každé balení prošlo rukama, můžete nám věřit. A tak tomu bylo ještě před několika měsíci.

Kendamil je jako naše dítě, a protože to skutečné zatím ještě nemáme, pečujeme o něj a s Vámi se snažíme být v kontaktu téměř 24 hodin denně. Snažíme se Vám odpovědět na každý dotaz co nejrychleji, a to ať už telefonicky,

e-mailem nebo na sociálních sítích. Věřte, že pečlivě procházíme všechny Vaše komentáře a zprávy.

Naši práci děláme s obrovskou radostí a nasazením! Byly doby, kdy mě zaměstnání moc nenaplňovalo, a to byl také jeden z důvodů, proč jsme se do projektu Kendamil tak opřeli. Dnes můžu upřímně říct, že svou práci zbožňuju, a to právě díky vám! Že jste tu s námi, že jste tak skvělí, píšete nám úžasné zprávy a my si jich neskutečně vážíme!

 

Sílu jste nám dodávali Vy

Nebylo to lehké. Letošní léto pro nás bylo velice náročné. Ve Velké Británii prodej Kendamilu neuvěřitelně vzrostl a ve výrobě nestíhali vyrábět. Snažili jsme se udělat maximum, abychom se dostatečně zásobili, a tak jsme objednali plný kamion zboží (6,5 tuny mléka). Zboží do České republiky bohužel nikdy nedorazilo. Nikdy nezapomenu na telefonát dopravce, který nám volal, že kamion byl celý na odpočívadle vykraden. V tu chvíli jsme mysleli, že nás to finančně položí. Sama jsem to obrečela. Situaci jsme ale ustáli a přesvědčili výrobce, aby nám uvolnil produkty ze svých tenkých zásob, takže do týdne jsme tu pro vás měli zboží nové.

Když už jsme si mysleli, že nejhorší je za námi, rozhodla se nám konkurenční značka zde v Česku hodit pár klacků pod nohy. Vlastně jich nebylo pár, ale hned několik nůší či spíše vagónů. Začali nám posílat kontrolu za kontrolou, jen aby nás oslabili, pošpinili a Kendamil na českém trhu zlikvidovali. Přiznám se Vám, že byly chvíle, kdy jsme si říkali, že tohle už opravdu nezvládneme, protože na to fakt nemáme žaludek. Nechápali jsme zákeřnost a povahu některých lidí. Ano, chtěli jsem to zabalit a odjet někam daleko pryč. Ale byli jste tu Vy, kteří jste si „Kendyho“ zamilovali. Pamatuji si, že nám pak ten stejný den od Vás dorazilo mnoho krásných komentářů. Uvědomili jsme si, že Vy a především Vaše děti jsou pro nás velkým závazkem a důvod, proč nám naše práce dává smysl a proč ji milujeme. Každý Váš komentář, kdy píšete, že jste konečně našli mléko, po kterém je vaše miminko spokojené, netrápí ho bolesti bříška a krásně prospívá, nám dělá velkou radost. Každá vaše zpráva nám dává energii a ujišťuje nás, že to, co děláme, má smysl a náš život tak naplňuje…

Díky za to, že tu s námi jste! Díky za Vaši důvěru a podporu. Jsme tu pro vás.

Rádi bychom Vám také popřáli pěkný BLACK FRIDAY plný krásných akcí a dárků, které jsme pro vás s našimi partnery nachystali.

 

Velké poděkováni patří všem, kteří nás od začátku podporovali, věřili nám, byli s námi v těžkých chvílích (a že jich bylo). Děkujeme našim logistům, díky kterým vše funguje rychle, a Kendamil se tak k Vám dostane už do 48 hodin.

Obrovské poděkování patří našim rodinám a kamarádce Denise, za velkou podporu a překlady.

 

 

Prohlášení cookies
Top