SEDM TIPŮ NA AKTIVITY S DĚTMI DOMA
29. 01. 2019

SEDM TIPŮ NA AKTIVITY S DĚTMI DOMA

Zatímco během léta je aktivit pro děti prakticky neomezené množství, v zimě, kdy je venku chladno a sychravo, je to o mnoho horší. Ve dnech, kdy venku prší místo toho, aby padal bílý sníh, děti většinou sedí znuděné doma a vyžadují pozornost rodičů či sourozenců nebo prosí o svolení ke sledování televize či hraní videoher. Existují však způsoby, jakými děti zabavit, ale zároveň také podpořit jejich kreativitu a něco je při tom naučit.

Nechte je číst si knížku

Neexistuje snad přístupnější aktivita než je právě čtení knížek. Kromě toho, že se dítě začte do příběhu a přestane se nudit, si také procvičuje čtení a podporuje paměť.

Postavte s nimi pevnost

Pomocí několika dek a polštářů lze velice jednoduše vytvořit útulné doupě, kam se děti schovají a kde si rády budou hrát. Nechte je vytvořit si místo, kde se budou cítit dobře.

Vytvořte s nimi příběh

Pro mladší děti, které ještě neumějí psát, je právě tvorba vlastního příběhu skvělým způsobem, jak rozšiřovat jejich kreativitu a nápaditost. Dejte jim do ruky obyčejný papír nebo jim kupte sešit s prázdnými stránkami (tak si je budou moci všechny uchovat pohromadě) a nechte je vytvořit vlastní příběh. Děti se nejen zabaví, ale vy tak můžete navíc zjistit o čem přemýšlejí a nahlédnout tak do jejich fantazie.

Hra s maňásky

 Maňásci nebyly oblíbenými hračkami pouze za dob našeho mládí. I dnes můžete postavit za pomocí polštářů malé divadélko, které skvěle poslouží jako místo pro vlastní divadelní hru s maňásky. Místo těch klasických můžete hrát například i s obyčejným plyšákem, kterého lze i vylepšit vytvořením vlastního kostýmu. Pomozte dětem popustit jejich neomezenou fantazii a nechte je vymyslet vlastní příběh, který s nimi poté odehrajete.

Nechte děti vám pomoci s vařením či pečením

 

 To může být perfektní způsob jak dokončit to, co je doma potřeba a zároveň dítě zabavit a naučit ho něco nového. Pokud vaříte, můžete ho zaměstnat mícháním, při pečení zase může tvarovat těsto či vám asistovat v dalších činnostech. Jim bude nakonec i víc chutnat, protože budou vědět, že si uvařili sami.

 

 

Udělejte si domácí piknik

Piknik nemusí být pouze letní záležitostí. Deku si můžete roztáhnout i uprostřed obýváku a sendviče tak alespoň nemusíte nosit v košíku až kamsi ven na louku. Využijte například doby oběda a místo prostírání stolu se s dětmi najezte na neobvyklém místě. Koneckonců jíst každý den u stolu děti velmi nudí.

Nechte je se nudit

Spousta odborníků tvrdí, že nuda dětem rozšiřuje fantazii, protože si samy dokáží vymyslet nějakou činnost. Pokud si dítě stěžuje na to, že se nudí, řekněte mu, že mu zadáte domácí práce. Věřte tomu, že si rychle nějakou aktivitu najde.

Zdroj:https://theartofsimple.net/20-indoor-activities-for-kids-besides-tv/
Prohlášení cookies
Top