PROTEIN JE ZÁKLADEM ZDRAVÝCH A PEVNÝCH VLASŮ
29. 01. 2019

PROTEIN JE ZÁKLADEM ZDRAVÝCH A PEVNÝCH VLASŮ

Bojujete už dlouho se špatnou kvalitou vašich vlasů a stále nevidíte žádnou změnu? V dnešní době jsou lidé přehlceni množstvím pilulek, které slibují nádhernou, pevnou a lesklou hřívu, ale výsledek není takévý, jaký jste očekávali?

Častou chybou, kterou dělá spousta z nás, je špatné stravování. Ačkoliv si to neuvědomujeme, strava ovlivňuje fungování celého našeho těla, a to nejen zevnitř. Stejně tak dostatečné množství minerálů, vitamínů a živin působí i na vlasy, nehty a zdraví kůže, protože ačkoliv se na první pohled může zdát, že je to záležitost vnější, ve skutečnosti je třeba začít řešit problém uvnitř.

 Dostatek proteinu je základem zdravých vlasů

Základní složkou vlasu je keratin, tedy protein (bílkovina), a právě ten musí být opět živen bílkovinou, aby vypadal a fungoval tak, jak má. V případě, že v našem jídelníčku chybí bílkoviny, vlasy mají tendenci být suché a konečky se třepit. Nejlepším zdrojem bílkovin je maso, největší obsah najdeme v krůtím, kuřecím a hovězím. Vzhledem k tomu, že se ale v dnešní době spousta lidí věnuje alternativní stylům stravování jako je vegetariánství či veganství, může se stát, že člověk nedokáže získat dostatek bílkovin z jiných zdrojů a tělu tak začnou chybět. V takovém případě je proto třeba si zjistit, které suroviny obsahují dostatek bílkovin a ty zařadit pravidelně do jídelníčku. Příkladem mohou být luštěniny -čočka, cizrna, fazole, dále oříšky, tofu, quinoa a spousta druhů zeleniny jako je avokádo, chřest, brokolice, špenát a další.

Proteiny jsou základním stavebním kamenem buněk našeho těla. Dostatečný příjem proteinu je tak důležitý zvlášť pokud vyznáváte aktivní životní styl. Skvělým způsobem k doplnění bílkovin může být také nápoj Kendalife, který obsahuje kromě spousty proteinů také 24 dalších vitamínů a minerálů. Díky ovocnému složení je vhodný pro vegetariány, neobsahuje lepek a má pouhých 215 kalorií. Obrovskou výhodou je rychlost přípravy, proto se hodí i na cesty či jako svačina během hektického dne.

Prohlášení cookies
Top