Kendamil získal dvě zlatá ocenění Mezinárodního institutu kvality
22. 10. 2018

Kendamil získal dvě zlatá ocenění Mezinárodního institutu kvality

Kendamil byl oceněn dvěma zlatými oceněními Monde Selection, které obdržel za kvalitu. První za klasickou prémiovou řadu náhradního kojeneckého mléka Kendamil, druhou za svou organickou řadu.  

 

Program Monde Selection, známý také jako Nobelova cena za potraviny, je každoroční ocenění potravin, nápojů a kosmetických výrobků, který od roku 1961 provozuje belgická společnost International Institute for Quality Selections. Výrobkům, které projdou náročnými testy a vyhovují také po stránce chuťové, udělí certifikát kvality Mezinárodní institut kvality.

Každý rok v komisi zasednou mezinárodní experti, kteří provádějí nezávislé ochutnávky a testy výrobků z celého světa. Skóre, které jim udělí, je následně zprůměrováno, a pokud dosáhne stanoveného počtu bodů, je na jeho základě produktům udělena cena za kvalitu: bronzová (Bronze), stříbrná (Silver), zlatá (Gold), případně velkolepá zlatá (Grand Gold). V loňském roce takto odborníci hodnotili 2965 výrobků 966 firem pocházejících z 89 zemí.

Pro tým pracovníků společnosti Kendal Nutricare znamená ocenění v takto prestižním programu velké uznání za jejich úsilí při výrobě nejen v oblasti kojenecké výživy, ale potažmo napříč celým světem zdravých potravin.

Ross McMahon, generální ředitel společnosti Kendal Nutricare, věří, že tato dvě zlatá ocenění odrážejí zdravotní přínosy mléka Kendamil, na jehož výrobu je používáno plnotučné kravské mléko, díky čemuž je do něj možné přidávat mnohem menšího množství rostlinných olejů, než je tomu u konkurenčních produktů. Komise také ocenila fakt, že Kendamil neobsahuje žádný palmový olej nebo geneticky modifikované složky a že poskytuje přírodní Omega 3 mastné kyseliny získané čistě z mořských řas namísto z rybího tuku. Mastné kyseliny pocházející z rybího tuku totiž mohou u některých dětí způsobovat alergické reakce. Ocenění Monde Selection je potvrzením kvality pocházející z Británie a Cumbrie.

Společnost Kendal Nutricare se nicméně může pochlubit i dalšími nedávno získanými oceněními: Ministerstvo zahraničního obchodu Velké Británie ji vyhlásilo za šampiona Northen Powerhouse North West Export a organizace Commonwealth First za šampiona Commonwealth First Export.

Ross McMahon k tomu uvádí: „Rok dva tisíce osmnáct pro nás bude skvělým rokem. Receptura Kendamil

u obsahuje extra savčí tuk z plnotučného mléka, a přiblížila se tak ke zlatému standardu mateřského mléka. Kendamil organic používá britské organické mléko a organickou syrovátku a je schválen společností Soil Association. Díky složení Kendamilu teď budou lépe spát nejen děti, ale i jejich rodiče. Kendal Nutricare bude pokračovat ve svém výzkumu a vývoji, aby v příštím roce představil Kendamil Gold s lidskými mléčnými oligosacharidy a ještě větším množstvím mléčných tuků pocházejících z plnotučného mléka. Jsem potěšen, že Monde Selection naslouchal našemu příběhu, vyzkoušel a otestoval náš výrobek a udělil nám dvě zlatá ocenění.“

Slavnostní předávání cen proběhlo ve čtvrtek 24. května 2018 ve španělské Valencii.

Zdroj:https://www.kendalnutricare.com/news/kendamil-wins-gold-monde-selection/
Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob, jak vyživovat vaše dítě. 
Prohlášení cookies
Top