Kendamil zachraňuje Ameriku
Kendamil pomáhá Americe. Vysoce kvalitní kojenecká mléka míří do našich regálů, hlásí prezident USA Biden
3. 06. 2022

Kendamil pomáhá Americe. Vysoce kvalitní kojenecká mléka míří do našich regálů, hlásí prezident USA Biden

Právě teď se Amerika potýká s nedostatkem kojenecké výživy, která je způsobena nejen pandemií v posledních letech, ale také dočasným uzavřením největšího výrobního závodu na kojeneckou výživu v USA. 

„Vím, že se rodiče napříč zemí obávají toho, že nenajdou dostatek výživy k nakrmení svých dětí,“ řekl americký prezident Joe Biden a přikázal úřadům, aby po celém světě nalezly dostupné zásoby kojenecké výživy, která by vyhovovala přísným americkým normám.

„Dnes oznamuji plány na naši třetí a čtvrtou misi Operace Fly Formula. Tyto lety přinesou 3,7 milionu balení umělé výživy Kendamil a 4,6 milionu balení kojenecké výživy Bubs Australia,“ napsal americký prezident Biden ve středu 1. června na svůj Twitter.  

Kendamil je tak jedno z mála kojeneckých mlék, které si prezident Spojených států vybral na základě vysoce kvalitního složení pro americké děti. A jak jistě víte, v Kendamilu se vždy rádi chopíme příležitosti pomoci. Ať už se jedná o děti z Ukrajiny nebo Ameriky, pro nás jsou na prvním místě spokojená bříška všech dětí po celém světě.

Druhý den prezident uvedl: „Za druhé jsem spustil Operaci Fly Formula. Vynaložili jsme veškeré úsilí na letecké dopravení kojenecké výživy, která splňuje americké zdravotní a bezpečnostní normy. Dnes s hrdostí mohu konstatovat, že díky těmto letům jsou vysoce kvalitní kojenecká mléka již na cestě do amerických regálů.“

Věděli jste, že…

Umělá mléka živí ve Spojených státech přibližně tři čtvrtiny šestiměsíčních dětí. Jedním z hlavních důvodů je i to, že v USA nefunguje téměř žádný státní systém mateřské dovolené. Matky se tak musí vrátit do práce už za 6 týdnů od porodu. Někteří zaměstnavatelé však dávají (v rámci firemních benefitů) 3 až 6 měsíců mateřské dovolené.  

YouTube video

Prohlášení cookies
Top