Kendamil podporuje duhu
Kendamil podporuje duhu
21. 06. 2023

Kendamil podporuje duhu

Britská značka prémiové dětské výživy Kendamil si už do svého vzniku zakládá na tom, aby rodičům pomohla zajistit kvalitní výživu pro jejich děti a rodičovství jim co nejvíc zpříjemnila. Nehledíme na věk, vzhled, pohlaví ani orientaci. Rodič je pro nás kdokoliv, kdo dítěti věnuje péči a lásku. I proto se značka Kendamil stala strategickým partnerem festivalu Prague Pride 2023.

Kendamil vznikl pro ty nejmilovanější. Pro děti, které přicházejí na svět do láskyplného náručí rodičů, kteří si je moc přáli. Ne vždy je ale na světě všechno ideální. My jsme se rozhodli ukazovat realitu se všemi klady i zápory. Nicméně víme, že spokojenost miminka jde ruku v ruce se spokojeností rodiče. Kendamil pomáhá toto oboustranné štěstí udržovat. Bez předsudků.

Cesta k vyvrácení stereotypů je dlouhá, přesto jsme se rozhodli na ni vydat. V rámci spolupráce s Prague Pride v roce 2023 proběhne řada odborných přednášek, které se zabývají nejen partnerskými vztahy, ale také rodičovstvím stejnopohlavních párů. První společná akce Den pro duhové rodiny se uskuteční již 24. června 2023 v LGBT+ Komunitním centru. Kendamil bude také součástí Prague Pride Festivalu, kde ve dnech 10. a 11. 8. 2023 najdete jejich stánek na Střeleckém ostrově v Praze. V rámci těchto doprovodných akcí si Kendamil připravil přednášky s nutričním specialistou. Během nich se „duhové“ rodiny mohou dozvědět více o výživě dětí a budou představeny i Kendamil produkty, jako jsou prémiová kojenecká a batolecí mléka, kaše pro nejmenší nebo produkty v BIO kvalitě. To vše proto, aby rodiny, ať už složené z tátů, nebo dvou maminek, měly k dispozici vše, co jejich děti ke spokojenosti a zdravému růstu potřebují.

Nedávná studie, která sledovala lesbické a gay rodiče, potvrdila, že pro optimální vývoj dítěte je mnohem důležitější kvalita rodinných vztahů než její struktura. Značka Kendamil svým otevřeným přístupem k rodičovství podporuje všechny milující a starostlivé mámy a táty bez ohledu na sexuální orientaci. I z toho důvodu se Kendamil rozhodl stát partnerem edukační brožury ON a ON plánují rodinu aneb Jak jít štěstí naproti. Díky tomuto partnerství se tato příručka dočkala tištěného vydání.

„I když se hodně diskutuje o dětské výživě a rozdílech mezi kojením a mléčnou výživou, duhovým rodičům není v daném ohledu věnována žádná pozornost. Chybí jim potřebné informace, a především odborná podpora. Když se gay rodiče rozhodnou pro přírůstek do rodiny formou adopce nebo náhradního mateřství, jednou z prvních věcí, kterou musí řešit, je krmení dítěte. To, co by měli vědět o laktaci, kojení a umělé výživě většinou získávají od komunitních přátel nebo přes internet,“ vysvětluje Lenka Bartová, ředitelka fundraisingu Prague Pride.

„Značka Kendamil je otevřena všem formám rodičovství. Pro nás je důležité, aby dítě vyrůstalo ve funkční rodině. V prostředí, ve kterém se cítí šťastně a bezpečně. Neděláme rozdíl v tom, zda jde o heterosexuální rodiče či rodiče z genderových menšin. Rodičem může být každý. To se snažíme komunikovat také v naší kampani, přes kterou se s námi spojili organizátoři Prague Pridu,“ vysvětluje Adéla Vancová, brand manager značky Kendamil.

Značka Kendamil se kromě odborné pomoci rozhodla reagovat i svými produkty. Na trh uvádí novinku – kojenecké mléko Kendamil Premium v kilogramovém XXL balení v barvách duhy.

 

Kendamil – pro ty nejmilovanější!

Prohlášení cookies
Top