Co jsou to esenciální mastné kyseliny a proč jsou tak důležité?
19. 02. 2018

Co jsou to esenciální mastné kyseliny a proč jsou tak důležité?

V prvním roce života vašeho miminka jsou hlavním zdrojem energie tuky a proto dáváme přednost plnotučnému mléku před odtučněným.

Výzkum prokázal, že mnoho dalších esenciálních mastných kyselin, které hrají zásadní roli ve fyzickém a neurologickém vývoji dítěte, obsahuje právě plnotučné mléko.

Esenciální mastné kyseliny jsou typy tuků, které je nezbytné přijímat ve stravě, protože si je lidský organismus nedokáže vytvořit sám. Tyto tuky pomáhají vytvářet imunitu, správný rozvoj nervového systému, posilují kardiovaskulární systém, a pomáhají tělu absorbovat důležité živiny.

Mastná kyselina nazývaná kyselina palmitová, převážně nalezená v tuku savčího mléka (smetaně plnotučného mléka), hraje důležitou roli při vstřebávání vápníku v dětském střevě.

Běžné náhradní kojenecké mléko obsahuje mastné kyseliny, které se vyrábí smícháním více olejů. Takto jsou sice přidány potřebné mastné kyseliny, ale v rostlinných olejích se kyselina palmitová nachází v poloze sn-1 a sn-3. Našim výzkumem bylo zjištěno, že kyselina palmitová z rostlinných olejů může způsobovat tvorbou nerozpustných vápenatých solí mastných kyselin, které jsou příčinou zácpy a jiných zažívacích potíží.

Mléka Kendamil obsahují plnotučnou smetanu, kde je důležitá kyselina palmitová přítomna ve větším rozsahu v poloze sn-2, což napomáhá vstřebávání vápníku a podporuje trávení. Mléko Kendamil také obsahuje další důležité mastné kyseliny, jako je kyselina linolová a alfa-linolenová. Spolu s bílkovinami, vitamíny a minerály tak mléko Kendamil poskytuje vašemu dítěti vyváženou stravu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/what-are-essential-oils
https://draxe.com/essential-oil-uses-benefits/
Prohlášení cookies
Top