Čistá příroda v potravinách
24. 04. 2019

Čistá příroda v potravinách

Není to jen móda a současný životní styl, ale skutečný návrat k podstatě a ke kořenům. To, co nám umožňuje žít na této planetě, je příroda, jejíž jsme neoddělitelnou součástí. Bez ní bychom nedokázali existovat. Tuto skutečnost si naštěstí uvědomuje čím dál víc lidí, kteří se ji snaží chránit a navracet ji do stavu, v kterém byla, než propukla průmyslová revoluce. V souladu s přírodou se také snaží produkovat potraviny, které jí neubližují a lidem prospívají.

 

Čím dál víc jedinců se zamýšlí nad tím, zda z přírody opravdu potřebují těžit obrovské množství surovin a získávat z ní plodiny za cenu, že ji totálně zdevastují, vyčerpají a otráví chemickými hnojivy. Ta nejenže zůstávají v půdě a dostávají se do vodních zdrojů, ale přecházejí také do plodin, které lidé konzumují. A protože nejde o látky přirozené, začnou organismu záhy škodit. Ve snaze předcházet těmto problémům mnozí lidé vyhledávají produkty ekologického zemědělství, které sice neprodukuje tak obrovská množství plodin jako to konvenční, nicméně díky tomu, že jsou při pěstování používány pouze přírodě vlastní postupy a výhradně přírodní hnojiva, jsou takové potraviny mnohem hodnotnější.

Z filozofie ekologického zemědělství vychází také producent Bio/organických kaší Kendamil, které jsou určeny pro ty, na kterých nám záleží nejvíc – pro děti. A to již od ukončeného čtvrtého měsíce, kdy začínají s pevnou stavou. Kaše obsahují pouze vybrané, kvalitní obiloviny, jsou nutričně vyvážené a obohacené o vitamíny a minerály důležité pro přirozený vývoj dítěte. Ovocné varianty jsou ochuceny práškem či vločkami z ovoce, které stejně jako obiloviny nesou certifikát Bio.

Bio/organické kaše Kendamil jsou vyrobeny v několika variantách, z kterých je možné pro miminko vybrat tu, která mu bude nejlépe vyhovovat. Kendamil bezlepková bio/organická kaše je určena pro děti od ukončeného čtvrtého měsíce a její struktura je velmi jemná. Obsahuje mouku (rýžovou 40 %, kukuřičnou 30 % a jáhlovou 30 %) a je obohacena o vitamín B1. Najdete v ní jen přirozeně se vyskytující sůl v použitých surovinách a naopak v ní nenajdete umělá barviva, dochucovadla ani konzervační látky.*

Pro děti od ukončeného šestého měsíce je vhodná Kendamil bezlepková ovocná kaše, kterou
tvoří směs bio/organické přírodní mouky (rýžové, kukuřičné a jáhlové), bio/organické mango a bio/organický banán. Stejně jako předešlá kaše je i tato bezlepková, je obohacena o vitamin B1 a obsahuje jen přirozeně se vyskytující sůl v použitých surovinách. Ani v ní nenajdete umělá barviva, dochucovadla či konzervační látky.* Zato obsahuje drobné vločky přírodních banánů a manga a cukr pouze ten, který je obsažen v použitém ovoci.

Děti od ukončeného sedmého měsíce si můžou pochutnávat na Kendamil dětské bio/organické kaši banán & jahoda, kterou tvoří směs bio/organické celozrnné ovesné mouky s bio/organickými ovesnými vločkami, drobounkými plátky bio/organických banánů a prášku z bio/organických jahod. Stejně jako předešlé kaše je obohacená vitamínem B1 a i ona neobsahuje žádná umělá barviva, ochucovadla a konzervační látky. Najdete v ní pouze přirozeně se vyskytující cukr z použitého ovoce a minimální množství soli, které je přirozeně obsažené v použitých surovinách.

  • dle zákona

 

Prohlášení cookies
Top